Najlepszy thriller psychologiczny czyli “Bliźnięta z lodu” S. K. Tremayne

Jestem wielką fanką thrillerów, a szczególnie tych psychologicznych. Zawsze staram się wyszukiwać sobie właśnie tego typu książki, bo właśnie je, czyta mi się najlepiej. W ostatnim czasie sięgnęłam po powieść “Bliźnięta z lodu” autorstwa S. K. Tremayne (https://www.taniaksiazka.pl/bliznieta-z-lodu-s-k-tremayne-p-1386694.html). Czytałam inne książki tego autora i można powiedzieć, że były one dla mnie wybitne, dlatego miałam pewne obawy, czy tym razem znów uda się zachować ta wysoki poziom. Okazuje się, że moje obawy były bezpodstawne. Muszę przyznać, że książka przypadła mi naprawdę do gustu i czytało się ją świetnie. Książka wciąga i na długo zapada w pamięci. To kawał naprawdę niezłej literatury.

 Co się stało z bliźniaczką?

Pewne małżeństwo miało bliźniaczki jednojajowe, które były niemal identyczne. Pewnego dnia jedna z dziewczynek umiera. Rodzina przeżywa tragedię, nie potrafi sobie z tym poradzić. Po roku od śmierci dziewczynki, rodzina decyduje się przenieść na małą wysepkę, gdzie mają nadzieje poukładać sobie życie na nowo. Jednak już w nowym miejscu ich żyjąca córka zaczyna zachowywać się dziwnie. Twierdzi, że to ona jest swoją nieżyjącą siostrą, że rodzice pomylili jej tożsamość. Co tak naprawdę wydarzyło się rok temu? Czy Kristen to faktycznie Lidia? A może jest odwrotnie, a dziewczynka po śmierci swojej bliźniaczki zaczyna popadać w paranoje? Czy uda się rozwikłać tę przerażającą zagadkę? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły książki, aby nie psuć czytelnikom przyjemności z czytania, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po książkę i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

 Thriller psychologiczny czy opowieść grozy?

Autor daje nam tak nieprawdopodobną powieść, że aż przerażającą. Książka wywołuje w czytelniku prawdziwy niepokój, dreszcze emocji, ale i pewnego rodzaju podekscytowanie. Fabula w “Bliźniętach z lodu” jest nieprzewidywalna, mroczna i pełna tajemnic. Historia w powieści przez większość czasu toczy się na niemal bezludnej wyspie, co wywołuje w czytelniku atmosferę grozy. Akcja na ogół jest bardzo dynamiczna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Kiedy czytelnikowi wydaje się, że już wie, jakie jest rozwiązanie rodzinnego sekretu, to wtedy następuje niespodziewany zwrot akcji i znowu nie wiadomo niczego. Bohaterowie wykreowani są naprawdę dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Jednak odnoszę wrażenie, że są  to postaci dwulicowe, które bardzo trudno jest mi scharakteryzować.

Jeśli więc lubicie książki pełne grozy, tajemnicy, a do tego dość mroczne i po prostu świetnie napisane, to “Bliźnięta z lodu” są dla Was idealna lektura.

Podróż zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com